حواله سفید دلار استرالیا چیست و چه شرایطی دارد ؟

حواله سفید دلار استرالیا چیست؟

در یک تعریف خیلی کوتاه، زمانی که منبع ورود دلار استرالیا به یک حساب مشخص باشد، حواله سفید و قانونی خواهد بود.

تمامی حواله‌های دلار استرالیا که دارای فاکتور رسمی از یک صرافی مجاز و ثبت شده در آسترک ( سازمان مبارزه با پولشویی استرالیا ) هستند، حواله سفید به شمار می‌روند. بنابراین برای اثبات قانونی بودن حواله ی خود، لازم است فاکتور رسمی و معتبر را از صرافی مجاز منتخب خود درخواست نمایید.

در مقابل پول سفید، پول سیاه و یا حواله سیاه قرار دارد که نوعی از حواله است که یا منبع ورود پول نامشخص است و یا تحویل دلار به مشتری به صورت نقدی انجام شده و رسید رسمی صرافی به مشتری داده نشده است. توجه فرمایید که حواله سیاه و انتقال پول از حساب های ناشناس از جرائم پولشویی به حساب می آید.

نحوه ارسال حواله سفید دلار استرالیا به ایران

با توجه به تحریم بودن بانک های ایران، امکان انتقال مستقیم پول از طریق بانک، بین ایران و سایر کشورها وجود ندارد و این امکان به واسطه ی صرافی های مجاز و معتبر فراهم گردیده است. صرافی‌ ها به عنوان واسطه ای امن و مطمئن برای انجام حواله سفید و قانونی عمل می کنند.

جهت ارسال حواله قانونی دلار استرالیا لازم است قبل از درخواست حواله، صرافی منتخب خود را اعتبارسنجی نمایید و از رسمی و معتبر بودن آن اطمینان حاصل کنید.

لازم به ذکر است در کشور استرالیا صرافی هایی مجاز به فعالیت هستند که در سازمان مبارزه با پولشویی استرالیا ( آسترک ) به ثبت رسیده باشند و دارای شماره ی آسترک باشند و امکان استعلام مجوز آنها وجود داشته باشد.

صرافی های مجاز و ثبت شده، کلیه ی تراکنش های خود را به اداره آسترک اعلام می کنند و برای کلیه ی حواله های ارسال شده، رسید رسمی و معتبر صرافی را به مشتریان ارائه می نمایند. صرافی جوادی ایکس نیز زیر نظر سازمان مبارزه با پولشویی استرالیا ( آسترک ) فعالیت می کند.

مدارک مورد نیاز جهت ارسال حواله سفید دلار استرالیا

جهت ارسال حواله سفید و قانونی دلار استرالیا از طریق صرافی های مجاز، ارائه ی مدارک زیر لازم و ضروری است:
  • آدرس ایمیل
  • تصویری از پاسپورت دارای اعتبار
  • تصویری از کارت دانشجویی یا گواهینامه رانندگی و یا کارت مدیکر
  • شماره همراه شما در استرالیا
  • آدرس کامل شما در استرالیا
  • هدف شما از انتقال پول به ایران و استرالیا
  • اطلاعات بانک شما در استرالیا جهت واریز وجه و یا اطلاعات بانک دریافت کننده حواله شما در ایران

پس از اینکه این اطلاعات در اختیار صرافی قرار گرفت، فرآیند انتقال پول آغاز می‌شود و طی مدت زمان کوتاهی، پول به حساب مقصد واریز می‌گردد. در نهایت رسید رسمی صرافی که دربرگیرنده اطلاعات شما، شماره تراکنش و مبلغ واریزی است و نشان دهنده قانونی بودن تراکنش شماست در اختیارتان قرار می‌گیرد.

لینک های مفید : پاسخ سوالات خود در خصوص شرایط و مدارک انتقال پول به ایران و استرالیا از طریق صرافی جوادی ایکس را اینجا بیابید

حواله سفید دلار استرالیا با صرافی جوادی ایکس | صرافی ایرانی معتبر در استرالیا

صرافی جوادی ایکس یک صرافی ایرانی معتبر در استرالیا است که با بیش از دو دهه تجربه در زمینه خدمات ارزی در عرصه داخلی و بین‌المللی می‌باشد. می‎‌توانید جهت ارسال حواله سفید دلار استرالیا به صورت قانونی و انجام تراکنش‌های مالی با بالاترین سطح امنیت، از خدمات این مجموعه بهره‌مند شوید. در صورتی که نیاز به دریافت راهنمایی دارید، از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط را دنبال کنید

پیمایش به بالا