افزایش نرخ اجاره بها در استرالیا به بالاترین حد خود در یک دهه گذشته

عناوین این مقاله
  Add a header to begin generating the table of contents
  اجاره خانه در استرایا
  نرخ اجاره بها در استرالیا به بالاترین حد خود در یک دهه گذشته رسیده است و بحران مسکن را از شرایط بد به بدتر تبدیل کرده و ماه به ماه رکوردهای جدیدی را ثبت می‌کند.
  بر اساس آمار منتشر شده توسط Australian Property Investor، میانگین ارزش هفتگی اجاره خانه در تمام ایالت‌ها و قلمروهای استرالیا به بالاترین حد خود یعنی ۶۲۷ دلار در هفته رسیده است. این متغیر از ۷۷۰ دلار در هفته در سیدنی تا ۵۴۷ دلار در هوبارت متغیر است. بالاترین افزایش اجاره بها همچنان متعلق به شهر پرت می باشد.

  میانگین اجاره هفتگی در شهر پرت

  میانگین اجاره هفتگی در شهر پرت با هفته‌ای ۶۶۹ دلار پایین‌تر از سیدنی است اما میزان رشد اجاره بها در این شهر به طور چمشگیری افزایش داشته، بطوری که میزان افزایش ماهیانه در پرت ۱.۲٪، میانگین سه‌ماهه ۳.۹٪ و میانگین سالانه ۱۳.۶٪ رشد را نشان می‌دهد. در مقابل، میزان رشد اجاره بها در سیدنی در جدول ماهیانه، سه‌ماهه و سالانه به ترتیب یک و سه و نه درصد را نشان می‌دهد.

  اجاره در شهر کانبرا

  شهر کانبرا به عنوان پایتخت استرالیا که بصورت سنتی همیشه جزو شهرهای گران استرالیا در اجاره بها می باشد و در جدول اجاره هفتگی نیز بعد از سیدنی با اجاره هفتگی ۶۷۴ دلار در رتبه دوم قرار دارد اما بدلیل سیاست‌های این قلمرو فقط ۱.۸٪ افزایش اجاره در یکسال گذشته را تجربه کرده است. کانبرا تنها شهری در استرالیا می‌باشد که دولت آن برای افزایش اجاره بها توسط مالکین قوانینی را وضع کرده است.

  داده‌های جدید موسسه تحقیقات مسکن و شهرسازی استرالیا (AHURI) نشان می‌دهد که رشد جمعیت استرالیا در چند سال گذشته به افزایش اجاره بها دامن زده است و شرایط عدم تعادل بین عرضه و تقاضای مسکن بیشتر از هر زمان دیگری در این کشور افزایش یافته است.

  النور کریگ اقتصاددان ارشد PropTrack می‌گوید که بیش از ۸۰ درصد از رشد جمعیت ناشی از مهاجرت خالص است و به این معنی است که تعداد بزرگسالان در سن کار بیشتر از زمانی است که رشد ناشی از افزایش طبیعی باشد. این بدان معناست که رشد جمعیت بزرگسال به طور پیوسته بالاتر از رشد کل جمعیت است و منجر به افزایش تقاضا برای مسکن می‌شود.

  دلایل افزایش اجاره بها

  صنعت ساخت و ساز واحدهای مسکونی به دلیل محدودیت‌های ظرفیت و هزینه‌های بالاتر به چالش کشیده شده است که منجر به کاهش ساخت و سازهای جدید شده است.

  یکی دیگر از دلایل افزایش چشمگیر اجاره بها در استرالیا به شرایط پر استرس اجاره کنندگان بر می‌گردد جایی که آنها مجبور می‌شوند برای بستن یک قرارداد پیشنهادهای بسیار بالاتری را نسبت به قیمت پایه موجود ارائه دهند تا بتوانند برای خود سرپناهی پیدا کنند.

  شورای ملی تامین مسکن و استطاعت مالی گزارش وضعیت سیستم مسکن خود را روز جمعه ۳ می منتشر کرد و شکل وخیمی از وضعیت بازار مسکن در استرالیا را به تصویر کشید.

  این گزارش از ابتکارات سیاستی که می‌تواند منجر به کاهش بحران اجاره شود از جمله افزایش موجودی مسکن عمومی، بهبود کاربری زمین و سیستمهای برنامه‌ریزی افزایش ظرفیت ساخت و ساز و بهبود کیفیت داده‌های مسکن اشاره کرده است.

  انتخابات فدرال در سراسر استرالیا در حدود یک سال آینده برگزار می‌شود و موضوع مسکن به موضوع اصلی وعده‌های انتخاباتی تبدیل شده است که می‌تواند آینده احزاب سیاسی در سراسر کشور را شکل دهد.

  امید واریم که از این مطلب لذت برده باشید.

  صرافی جوادی ایکس

  مقالات مرتبط را دنبال کنید

  شناسه-استرالیا زندگی در استرالیا

  استرالیایی ها به زودی شناسه ملی دیجیتال دریافت می‌کنند.

  دولت استرالیا تاریخ راه‌اندازی آزمایشی برای شناسه دیجیتال ملی خود را مشخص کرده است و آن را در تاریخ ۱ ژوئیه ۲۰۲۴ تعیین کرده. با این حال، تاریخ دقیق اجرای آن وابسته به زمان تصویب قانون مربوطه است که قرار ...
  مقاله را تا انتها بخوانید
  پاسپورت استرالیا زندگی در استرالیا

  افزایش هزینه تمدید پاسپورت استرالیایی به نزدیک ۴۰۰ دلار

  هزینه تمدید پاسپورت‌های استرالیایی به نزدیک ۴۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.
  مقاله را تا انتها بخوانید
  عناوین این مقاله
   Add a header to begin generating the table of contents
   پیمایش به بالا