زیباترین ارز های جهان

زیباترین-ارزهای-جهان

کورون نروژ

در رتبه اول زیبا ترین اسکناس جهان، کرون نروژ قرار دارد. این اسکناس، واحد رسمی پوا نروژ است. واحد پول کشور های سوئد و فنلاند نیز کرون است اما با کرون نروژ متفاوت اند. هر کرون به 100 اوره تقسیم می شود که البته سکه های اوره به تنهایی دیگر ضرب نمی شوند.

فلورین جزیره آروبا

فلورین-جزیره-آروبا

فلورین، دومین اسکناس از نظر طراحی است. این اسکناس در جزیره آروبا مورد استفاده قرار می گیرد. آروبا جزیره ای کوچک در جنوب کارییب است و جزیی از امپراتوری هلند محسوب می شود. در سال 2019، اسکناس 100 فلورین به عنوان اسکناس برتر سال شناخته شد.

عوال-موثر-بر-قیمت-دلار-استرالیا

دلار استرالیا که به صورت AUD نوشته می شود در رتبه سوم زیباترین اسکناس های جهان قرار دارد. این اسکناس در مناطقی مختلفی مانند کیریباتی، جزایر نورفلک و جزایر کریستین مورد استفاده قرار می گیرد.

دلار برمودا

دلار-برمودا

واحد پول مورد استفاده در مجموعه جزایر برمودا است و هر واحد از آن از 100 سنت تشکیل شده است. برمودا نام مجموع الجزایری در سر زمین های فرا دریایی بریتانیا است که در شمال اقیانوس اطلس واقع شده است. پایتخت آن نیز همیلتون نام دارد.

نگولتروم بوتان

بوتان

واحد پولی کشور بوتان است که پنجمین اسکناس زیبای جهان نام دارد. بوتان یکی از کشور های شرق آسیا است که به دریا راهی ندارد و با هند و چین نیز مرز مشترک دارد.

امیدوار هستیم که از این مطلب براش شما مفید بوده باشد. صرافی جوادی ایکس

مقالات مرتبط را دنبال کنید

پیمایش به بالا