5 کار پر درآمد در استرالیا در سال 2024

کار در استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای پیشرفته محسوب می‌شود، که به‌واسطه شرایط ایده‌آل کار و هزینه کم زندگی در آن، هرساله پذیرای مهاجران زیادی از سراسر دنیا است. یکی از دلایلی که موجب مهاجرت افراد به استرالیا شده، پایین بودن نرخ بیکاری در این کشور است. اقتصاد منحصربه‌فرد استرالیا زمینه حضور افراد در حرفه‌ها و مشاغل مختلف را فراهم کرده و این کشور همه ساله نیروهای حرفه‌ای را برای کار از سایر کشورها جذب می‌کند.

اما یک نکته مهم که افراد قبل از مهاجرت به استرالیا به آن اهمیت می‌دهند، درآمد شغل مورد نظر آن‌ها است. ما در این مقاله قصد داریم 5 شغل پردرآمد استرالیا در سال 2024 را معرفی کنیم. اگر شما نیز قصد مسافرات به استرالیا را دارید و به دنبال یک صرافی معتبر برای دریافت دلار استرالیا هستید، صرافی جوادی ایکس با سابقه طولانی در ارائه خدمات و اعتبار بالا در کنار شما است.

چرا کار در استرالیا را انتخاب کنیم؟

چرا کار در استرالیا

کشور استرالیا از دیرباز مورد توجه اغلب کارگران و نیروهای متخصص و ماهر سایر کشورها بوده است. مهم‌ترین عامل در شهرت این کشور، میزان درآمد بالای آن است. علاوه بر درآمد بالا، فرصت‌های شغلی فراوان این کشور را می‌توان ذکر کرد که برای هر تخصصی فراهم شده است.

با توجه به این موارد تعادل مناسبی بین کار و زندگی در استرالیا وجود دارد که نتیجه آن بالا رفتن سطح کیفی زندگی بیشتر از نورم جهانی است. در ادامه 5 شغل پردرآمد در استرالیا را معرفی کرده‌ایم که در میان سایر مشاغل بیشترین محبوبیت و درآمد را به خود اختصاص داده‌اند.

مشاغل پردرآمد استرالیا در سال 2024

استرالیا باتوجه به فاکتورهای مختلفی نظیر میزان تولید ناخالص ملی، نرخ بیکاری و شاخص توسعه انسانی، در لیست بهترین کشورهای دنیا برای کار و زندگی قرار گرفته است. امروزه افراد بسیاری از سایر کشورهای جهان به دلیل مزایای زندگی در پی مهاجرت و کار در استرالیا هستند. بنابراین لازم دانستیم در این بخش پنج شغل پردرآمد برای کار در استرالیا را معرفی کنیم. این مشاغل عبارتند از:

1- رشته‌های مختلف پزشکی

پزشکی

رشته‌های مختلف پزشکی بر اساس تخصص و نوع آموزش‌ها اولین مشاغل پردرآمد در کشور استرالیا هستند. اگر پزشک هستید، ما کار در استرالیا را به شما پیشنهاد می‌دهیم، چرا که درآمد آن نسبت به سایر کشورها بیشتر است.

 

  • شغل جراحی: در استرالیا نیز شغل جراحی یکی از پردرآمدترین مشاغل محسوب می‌شود که البته میزان درآمد این شغل قابل مقایسه با سایر کشورها نیست. طبق گزارش رسمی از اداره مالیات این کشور، یک جراح به طور متوسط 394,866 هزار دلار در سال درآمد دارد. این عدد درواقع میانگین درآمد یک جراح در استرالیا است که به‌عنوان بهترین و پردرآمدترین شغل معرفی می‌شود.
  • پزشکان و متخصصان بیهوشی: پزشکی و متخصص بیهوشی نیز در لیست پردرآمدترین مشاغل استرالیا قرار گرفته و رتبه دوم را از این نظر در میان مشاغل پزشکی دارد. پزشکان در استرالیا از شرایط ایده‌آل و رفاه بسیار عالی برخوردار هستند و درآمد سالانه آن‌ها بین 172,000 تا 520,000 هزار دلار در سال متغیر است.

متخصصان بیهوشی با یک اختلاف کم در دومین رتبه درآمدی مشاغل پزشکی کشور استرالیا قرار گرفته‌اند و میانگین درآمد سالانه آن‌ها حدود 367,000 دلار است. اعداد ذکر شده به صورت میانگین برآورد شده‌اند و ممکن است کمتر یا بیشتر از این مبالغ نیز باشند.

 

  • پزشک داخلی: این پزشکان با درآمدی بالغ بر 299,000 هزار دلار در سال سومین رتبه را در جدول مشاغل پزشکی پردرآمد به خود اختصاص داده‌اند.

2- مشاوران فعال و سرمایه‌گذاری

باتوجه به توسعه و رشد قابل توجه صنایع پیشرفته در استرالیا، یکی از صنعت‌هایی که در این کشور جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده، سرمایه‌گذاری است. هر ساله سرمایه‌گذاران زیادی در صنایع مختلف استرالیا سرمایه‌گذاری می‌کنند که سهم هر کدام از این افراد به‌صورت سالانه بالغ بر 260,000 هزار دلار خواهد بود.

3- روانپزشکی

روانپزشک

به دلیل وسعت محدوده بیماری‌هایی که جنبه روانپزشکی دارند، موجب شده این حرفه در لیست 5 شغل پردرآمد سال 2024 قرار گیرد و موجب ترغیب روانپزشکان برای کار در استرالیا شود. میانگین درآمد این افراد در سال حدود 210,000 هزار دلار بوده که با درآمد روانپزشکی در سایر کشورها فاصله چشمگیری دارد.

سایر مشاغل مربوط به رشته پزشکی نظیر داروسازی نیز با توجه به دریافتی سالانه آن‌ها که بالغ بر 200,000 هزار دلار استرالیا است، از کارهای پردرآمد محسوب می‌شوند.

4- وکلای حقوقی

شغل وکالت در اکثر کشورهای جهان به‌عنوان یک شغل پردرآمد معرفی شده و در استرالیا نیز این رشته تحصیلی و زیرشاخه‌های مربوط به آن درآمدی بالغ بر 195,000 هزار دلار در سال دارند. برای اینکه بتوانید در استرالیا به حرفه وکالت مشغول شوید، باید در دانشگاه‌های این کشور رشته حقوق را گذرانده باشید، در غیر اینصورت تنها با رشته حقوق بین‌الملل می‌توانید برای کار در استرالیا مهاجرت کنید.

5- مهندسان معدن

مهندش معدن

در استرالیا معادن طبیعی زیادی وجود دارد که با توجه زیرساخت‌های صنعتی قابل توجهی که در معادن این کشور صورت گرفته، فعالیت در صنعت معادن یه شغل ویژه با درآمد بالا محسوب می‌شود. برای اینکه در استرالیا بتوانید به‌عنوان مهندس معدن فعالیت منید، باید مدرک مهندسی خود را با گرایش مهندس معدن یا ژئوپلیتیک دریافت کرده باشید.

اگر شما در حوزه استخراج معادن و زیرساخت‌های مربوط به آن تخصص داشته باشید، سالانه حدود 167,000 هزار دلار درآمد کسب خواهید کرد. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت مهندسین معدن هستید و برای کار در استرالیا نیاز به دلار این کشور دارید، صرافی جوادی بهترین مشاور و معتبرترین صرافی برای شما خواهد بود.

نتیجه‌گیری

همانطور که ذکر شد یکی از کشورهایی که از نظر کار و زندگی در شرایط مطلوبی قرار دارد، استرالیا است. این کشور به دلیل کمبود نیروی انسانی و فرصت‌های شغلی مناسب، موجب توجه اکثر افراد قرار گرفته و سالانه پذیرای مهاجرین زیادی از سراسر دنیا است.

ما این مقاله را به معرفی 5 شغل پردرآمد در سال 2024 اختصاص دادیم و سعی کردیم حدود درآمد هرکدام از آن‌ها را طبق آماری که اداره مالیات استرالیا منتشر کرده ذکر کنیم. امیدواریم این مطلب نیز برای شما مفید واقع شود.

صرافی جوادی ایکس

مقالات مرتبط را دنبال کنید

پیمایش به بالا