پیدا کردن کار و استخدام در استرالیا

عناوین این مقاله
  Add a header to begin generating the table of contents
  پیدا کردن کار و استخدام در استرالیا

  اگر به تازگی وارد استرالیا شدید این مطلب می تواند برای پیدا کردن کار مفید باشد.

  استخدام در کشور استرالیا

  هر کسی در استرالیا حق کسب‌ وکار و درآمدزایی دارد. با کسب درآمد، شما می توانید زندگی بهتری برای خود و خانواده خود فراهم کنید، به تحصیلات و آموزش های بیشتر دسترسی داشته باشید و به توسعه اقتصادی کشورتان کمک کنید. همچنین این درآمد به شما امکان می دهد تا در موضوعات اجتماعی و فرهنگی مختلف شرکت کنید و به توسعه و پیشرفت جامعه خودتان کمک کنید. از این رو، اهمیت افزایش درآمد و بهره مندی از آن برای ساختار اجتماعی و اقتصادی یک کشور بسیار بزرگ و حیاتی است.

  از طرفی، استرالیا یک کشور بسیار پیشرفته و توسعه یافته است و به عنوان یک جایگاه عالی برای شروع یک زندگی جدید شناخته می‌شود. این کشور دارای یک بازار کار پویا و رو به رشد است و افراد می‌توانند از فرصت‌های شغلی فراوان و متنوعی بهره‌مند شوند.

  در نهایت، با پشتکار، تلاش و دانش لازم، می‌توانید در بازار کار استرالیا موفق شوید و به دستاوردهای بزرگی دست یابید.

  در جست و جوی شغل مناسب بهترین روش چیست؟

  بازار کار استرالیا می تواند بسیار رقابتی باشد. با توجه به این عامل، برای یافتن یک شغل در بازار کار استرالیا باید به دقت و با هوشمندی عمل کرد و از منابع مختلفی مانند اینترنت، دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و مراکز استخدامی محلی استفاده کرد تا فرصت‌های شغلی مناسب را پیدا کنید. همچنین، شرکت در دوره‌های آموزشی و کسب تجربه‌های کاری مختلف نیز می‌تواند به شما کمک کند تا رقابت قوی بازار کار استرالیا را به خوبی پشت سر بگذارید.


   سابقه کار در استرالیا بسیار ارزشمند است و اگر برای یافتن کار در رشته مورد نظر خود مشکل دارید، شاید در حوزه‌ی دیگری که به آن علاقه دارید، بهترین فرصت شغلی را پیدا کنید و این موضوع می‌تواند برای شما یک فرصت جدید باشد. همچنین، ممکن است با کار در رشته‌های مختلف، مهارت‌ها و تجربیات جدیدی کسب کنید.


  اگر منبع درآمد یا شغلی ندارید باید به دنبال کار باید باشید تا بتوانید اقامت و زندگی خود را تامین کنید. اما قبل از هر چیز باید موارد مربوط به ویزا و مجوز کار را بررسی کنید و مطمئن شوید که ویزای شما به شما اجازه کار داده است. همچنین باید اطلاعات و آگاهی کافی درباره قانون کار و حقوق کارگران در کشور مقصد خود داشته باشید تا از حقوق و تضمینات خود مطمئن شوید.

  تقاضا برای یک شغل

  موفقیت شما در به دست آوردن شغل به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل عبارتند از:

   

  • جایی که قصد دارید کار کنید
  • شرایط اقتصادی
  • مهارت های شما
  • صلاحیت های شما

  اگر تازه وارد استرالیا شده اید، بهترین گزینه برای یافتن شغل جستوجو در آگهی‌ها و پاسخ به آگهی های استخدام است.

  آگهی‌ها شما را از نوع کار مورد نیاز، مکان و سایر اطلاعات مهم مطلع می کند.

   

  هنگامی که یک موقعیت شغلی مناسب در میان آگهی‌ها پیدا کردید، آگهی به شما این امکان را می‌دهد که چگونه برای شغل مورد نظر خود درخواست دهید و مشخصات ارتباطی فردی که برای جزئیات بیشتر با آن تماس بگیرید را در اختیار شما قرار می‌دهد. درخواست شما معمولاً به موارد زیر نیاز دارد:

   

  • یک متن در فرمت نامه که نشان می دهد آماده برای موقعیتی که می خواهید برای آن درخواست دهید هستید و اینکه چرا باید بر اساس مهارت ها، تجربه و صلاحیت های خود برای این موقعیت در نظر گرفته شوید.
  • رزومه ای که مشخصات شخصی شما (نام، آدرس، شماره تلفن، آدرس ایمیل و……) مهارت ها، شغل و سابقه کار قبلی، تحصیلات و مدارک شما را نشان دهد.
  • کپی گواهی های آموزشی و تجاری مرتبط با شغل مورد نظر

  jobactive سایتی برای خدمات استخدام در دولت استرالیا است که می تواند در نوشتن درخواست های شغلی و تکنیک‌های مصاحبه به شما کمک کند. برای اطلاعات بیشتر به سایت jobactive مراجعه کنید.

   

   

  هنگامی که شما شغل مورد نظر خود را پیدا کردید و مراحل استخدام را طی نمودید، باید جزئیات حساب بانکی و شماره پرونده مالیاتی خود را به کارفرمای جدید خود ارائه دهید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مالیات و بازنشستگی به صفحه مدیریت امور مالی خود مراجعه کنید.

   

  • مدیریت امور مالی

  هنگامی که در استرالیا زندگی می کنید، باید بتوانید پول را مدیریت کنید، مالیات بپردازید و در بیشتر موارد، حساب بانکی داشته باشید.

  ارزیابی صلاحیت های استخدامی

  برخی از مشاغل شرایط خاصی دارند که شامل ثبت نام یا صدور مجوز با یک مقام دولتی می‌شود. به عنوان مثال، وکلای حقوقی باید دارای مجوز و اجازه وکالت از دادگاه مربوطه باشند. همچنین، پزشکان و داروسازان نیز باید از وزارت بهداشت مجوز کسب کرده باشند.

   

  عضویت در یک انجمن حرفه ای یا صنعتی نیز یکی از شرایطی است که برخی از مشاغل باید آن را داشته باشند. به عنوان مثال، مهندسان و معماران باید عضو انجمن مهندسی مربوطه باشند تا بتوانند تمامیت حرفه ای خود را به اثبات برسانند و از مزایای این عضویت بهره‌مند شوند.

   

  در کل، برخی از مشاغل نیاز به شرایط ویژه‌ای دارند که برای دستیابی به موفقیت در آن‌ها، اهمیت دارد که این شرایط را رعایت کرد و مورد توجه قرار داد.

   

  سایت تشخیص صلاحیت، که توسط وزارت آموزش اداره می‌شود، به شما کمک می‌کند تا مدارک خود را شناسایی کرده و صلاحیت‌های خود را از آن تایید کنید.

   

   

  صلاحیت های تجاری توسط وزارت آموزش و پرورش از طریق Trades Recognition استرالیا ارزیابی می شود.

  حقوق و امنیت درکار

   استرالیا قوانینی در خصوص دستمزد و شروط کار دارد. این قوانین به منظور اطمینان از برقراری ترتیبات کاری عادلانه برای تمام استرالیایی ها طراحی شده اند. این قوانین انواع قراردادهای حقوقی را تعریف می کند که روابط کاری بین کارفرمایان و کارکنان را مشخص می کند. با رعایت این قوانین، می توان به ایجاد روابط صنعتی منصفانه، ایمن و سازنده بین کارفرمایان و کارکنان ایجاد کرد.

  •  حقوق و دستمزد مناسب
  •  مزایا و فواید اضافی مانند بیمه تامین اجتماعی، بیمه تامین خدمات بهداشتی و درمانی، بلیط ماهانه، مرخصی و …
  • ساعات کاری مناسب و انعطاف‌پذیر
  • محیط کاری خوب و دوستانه
  • فرصت‌های رشد و پیشرفت حرفه‌ای
  • امکانات و تجهیزات کاری مناسب
  • پشتیبانی و حمایت از سوی مدیران و همکاران
  • فرصت‌های تربیت و آموزش حرفه‌ای
  • موازنه بین زندگی شخصی و حرفه‌ای
  • احترام و اعتبار در محیط کارمواردی از شرایط کاری که حائز اهمیت است

  سایت Ombudsman ارائه دهنده یک سرویس رایگان است که اگر شرایط یا ایمنی شما در محل کار برای شما نگران کننده باشد، می توانید به آن دسترسی داشته باشید. اطلاعات بیشتر درباره Fair Work Ombudsman و دسترسی به خدمات در وبسایت Ombudsman موجود است.

   

  تازه جالبه که بدونید کمیسیون حقوق بشر استرالیا هرگونه شکایت در مورد تبعیض در محل کار را بررسی و حل و فصل می کند. تبعیض می تواند به اشکال مختلف بر اساس جنسیت، نژاد، سن، ناتوانی، وابستگی به اتحادیه کارگری، مذهب، ترجیحات جنسی یا عقاید سیاسی باشد.

   

   

  در نتیجه، استرالیا یکی از بهترین کشورهایی است که می‌توانید در آن کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید و از مزایای یک جامعه پویا، آزاد و برابر بهره‌مند شوید.

   

  در آخر برای شما بهترین سایت‌ها برای پیدا کردن و کمک در پیدا کردن شغل‌های مرتبط با مهارت‌های خود در کشور استرالیا قرار دادیم.

  لینک های مفید برای استخدام و....در استرالیا

  • چشم انداز شغلی

  Job Outlook  یک سایت اطلاعاتی درباره مشاغل و تحقیقات بازار کار است که به شما کمک می کند در مورد شغل آینده خود تصمیم بگیرید. اطلاعات مفیدی در مورد تعداد افراد شاغل در هر صنعت یا شغل و میزان درآمد آنها ارائه می کند.

   

  • بازار کار استرالیا

  سایت بازار کار استرالیا اطلاعاتی را در مورد بازار کار استرالیا به صورت فصلی ارائه می دهد. هدف از آن اطلاع رسانی به افراد علاقه مند به کار در استرالیا به صورت موقت یا دائم است. برای پیدا کردن بهترین شغل برای خود، اولین قدم این است که بهترین مهارت‌ها و استعدادهای خود را شناسایی کنید.

  • شناخت مهارت ها

  کسب و کارها و افراد زمانی سود می برند که مهارت ها، تجربه، دانش، صلاحیت ها یا مجوزهای قبلی فرد به طور رسمی تایید شود.

  • ارزیابی صلاحیت

  بسیاری از سازمان های استرالیا مدارک تحصیلی خارج از کشور را ارزیابی می کنند تا مشخص شود با چه سازمانی در گذشته کار کرده اید یا آموزش دیده اید.


  • مهارت های من my skills

  وب سایت my skills فهرست ملی سازمان ها و دوره های آموزش و پرورش حرفه‌ای (VET) است. این سایت توانایی ارزیابی مهارت های شمارا دارد.


  • دوره های کارآموزی استرالیا

  وب سایت استرالیایی کارآموزی دسترسی سریع و آسان دارد و به شما این امکان را می دهد تا به اطلاعات مربوط به کارآموزی استرالیا به راحتی دسترسی داشته باشید.

  • مهارت های تحصیلی و استخدامی

  برنامه مهارت‌ها برای آموزش و اشتغال، آموزش زبان و دیگر موارد مشابه را فراهم می‌کند و برای جویندگان کار امکان می‌دهد تا به طور مؤثرتری در آموزش یا نیروی کار شرکت کنند.


  • The Friendly Nation Initiative

  سایت ابتکار ملت دوست یک استراتژی مبتنی بر تجارت است که به دنبال افزایش فرصت های شغلی، مشاوره، آموزش و کارآموزی برای پناهندگان و مهاجران بشردوستانه است.

  سایت شغل یابی در استرالیا

   برای جویندگان کار یک سرویس دولتی رایگان است که می تواند به شما در یافتن و پیدایش شغل مورد نظرتان کمک کند.

  jobactive  برای کارفرمایان هم یک سرویس دولتی رایگان است که می تواند به شما در شناسایی کارمندان کمک کند. jobactive محلی برای برآورده کردن نیازهای کسب‌وکارتان است، از جمله:

  1. مشاوره استخدام
  2. تبلیغات رایگان

  وب سایت My Future (آینده من) به شما کمک می کند علایق خود را شناسایی کنید، مشخصات شغلی خود را بسازید و مشاغل مورد علاقه‌تان را کشف کنید.

   

  طرح تشویقی سازمانی جدید کمک های فردی را برای جویندگان کار فراهم می کند تا صاحب خوداشتغالی شوند.

   

   

  سایت Australian Core Skills Framework ابزاری است که هم به متخصصان و هم غیرمتخصصان کمک می‌کند تا عملکرد یک فرد را در پنج مهارت اصلی یادگیری، خواندن، نوشتن، ارتباطات شفاهی و حسابرسی توصیف کند.

   

   

  صرافی جوادی ایکس
  مقالات مرتبط را دنبال کنید
  شناسه-استرالیا زندگی در استرالیا

  استرالیایی ها به زودی شناسه ملی دیجیتال دریافت می‌کنند.

  دولت استرالیا تاریخ راه‌اندازی آزمایشی برای شناسه دیجیتال ملی خود را مشخص کرده است و آن را در تاریخ ۱ ژوئیه ۲۰۲۴ تعیین کرده. با این حال، تاریخ دقیق اجرای آن وابسته به زمان تصویب قانون مربوطه است که قرار ...
  مقاله را تا انتها بخوانید
  اجاره خانه در استرایا زندگی در استرالیا

  افزایش نرخ اجاره بها در استرالیا به بالاترین حد خود در یک دهه گذشته

  میانگین ارزش هفتگی اجاره خانه در استرالیا به بالاترین میزان خود، یعنی ۶۲۷ دلار در هفته، رسیده است و با اختلاف‌هایی از ۷۷۰ دلار در سیدنی تا ۵۴۷ دلار در هوبارت روبرو شده است.
  مقاله را تا انتها بخوانید
  عناوین این خبر
   Add a header to begin generating the table of contents
   پیمایش به بالا