استرالیایی ها به زودی شناسه ملی دیجیتال دریافت می‌کنند.

شناسه-استرالیا

راه‌ اندازی آزمایشی شناسه دیجیتال ملی

دولت استرالیا تاریخ راه‌اندازی آزمایشی برای شناسه دیجیتال ملی خود را مشخص کرده است و آن را در تاریخ ۱ ژوئیه ۲۰۲۴ تعیین کرده. با این حال، تاریخ دقیق اجرای آن وابسته به زمان تصویب قانون مربوطه است که قرار است توسط پارلمان فدرال تصویب شود.

 

لایحه شناسه دیجیتال استرالیا که برای اولین بار در نوامبر به پارلمان معرفی شد، پس از دریافت نظرات از گروه‌های تجاری و مالی و همچنین سازمان‌های حقوق مدنی، در اواخر ژانویه به پایان رسید. به گزارش ChannelNews استرالیا، در حال حاضر، دولت در حال رایزنی با ایالت‌ها است.

 

وزارت دارایی اعلام کرده است که سیستم جدید اجازه می‌دهد که کاربران برای دسترسی به خدمات دولتی و خصوصی، شرکت‌های ارائه دهنده دیجیتال خود را انتخاب کنند. در حالی که سازمان‌های خصوصی می‌توانند از چارچوب‌های معتبر برای ارائه شناسه‌های دیجیتالی استفاده کنند، این تغییرات به سازمان‌های ایالتی و بخش خصوصی این امکان را می‌دهد که در سیستم شناسه‌ی دیجیتالی دولت استرالیا شرکت کنند و از آن بهره‌مند شوند

شناسه ملی دیجیتال چیست

شناسه دیجیتال ملی مشابه MyGovID است که استرالیایی‌ها از آن برای دسترسی به اداره مالیات استرالیا، Centrelink و Medicare استفاده می‌کنند. این کشور قصد دارد سایر شناسه‌های دیجیتالی مانند آن‌هایی که توسط دولت‌های نیو ساوت ولز، ویکتوریا، کوئینزلند ایجاد شده‌اند، را حفظ کند. مقامات نگرانی‌ها را در مورد اینکه این امر منجر به تکرار سیستم شناسه دیجیتال در سطح دولتی می‌شود، را رد کرده‌ است.

 

کاربران قادرند یک تصویر چند نقطه‌ای را روی دستگاه خود ایجاد کنند که برای اعتبارسنجی با عکس پاسپورت و در آینده، گواهینامه رانندگی، استفاده خواهد شد. مقامات تاکید می‌کنند که تثبیت اعتبار کاربران باید تنها یک بار انجام شود.

 

با توجه به توضیحات ارائه شده توسط گروه حمایت از مصرف‌کننده، پس از تصویب قانون از طریق پارلمان فدرال، فرآیند ارائه شناسه دیجیتال ملی جدید به صورت چند مرحله‌ای انجام می‌شود. در مرحله اول، دولت بر روی ایجاد یک تنظیم کننده و گسترش استفاده از آن تمرکز خواهد کرد. سپس، در فاز دوم، شناسه‌های دیجیتال محلی و ایالتی برای دسترسی به خدمات مشترک المنافع به کار خواهند رفت، در حالی که در فاز سوم، myGovID در بخش خصوصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در مرحله نهایی، استرالیایی‌ها می‌توانند از شناسه‌های دیجیتالی ایجاد شده خصوصی استفاده کنند که برای دسترسی به برخی خدمات دولتی اعتبار دریافت کرده‌اند.

رفع مشکلات شناسه دیجیتال ملی

سیستم شناسایی دیجیتال جدید در استرالیا قول داده است که مشکلاتی که در سیستم‌های شناسایی قبلی وجود داشته است، مانند کلاهبرداری و هزینه‌های بالایی که برای دولت به همراه داشته است، را حل کند.

 

در این سیستم، داده‌های شخصی برای دریافت شناسه دیجیتال جدید رمزگذاری می‌شوند، و دسترسی به آن و مشاهده‌ی آن برای افراد ثالث، از جمله ارائه‌دهنده هویت دیجیتال، دشوار می‌شود. با توجه به اینکه انواع مختلفی از سازمان‌های دولتی و خصوصی شناسه‌های دیجیتالی ارائه می‌دهند، داده‌ها در یک پایگاه داده مرکزی جمع‌آوری نمی‌شوند تا از این تهدید جلوگیری شود.

امید واریم که از این مطلب لذت برده باشید.

صرافی جوادی ایکس

مقالات مرتبط را دنبال کنید

پیمایش به بالا