مازاد بودجه استرالیا به 19 میلیارد دلار افزایش یافت !

عناوین این مقاله
  Add a header to begin generating the table of contents
  Select مازاد بودجه استرالیا به 19 میلیارد دلار افزایش یافت مازاد بودجه استرالیا به 19 میلیارد دلار افزایش یافت
  دولت فدرال استرالیا برای نخستین بار در بیش از یک دهه گذشته شاهد افزایش مازاد بودجه استرالیا شده است و دلیل آن افزایش درآمدهای مالیاتی می‌باشد.
  ارقام ماهانه بودجه که اخیرا از سوی دولت منتشر شد نشان می‌دهد که در پایان ماه می 2023 بودجه این کشور ۱۹ میلیارد دلاری مازاد داشت و فراتر از پیش‌بینی ۴.۲ میلیارد دلاری برای سال‌های۲۳ -۲۰۲۲ بود.

  به گفته آنتونی آلبانیز؛ این مبلغ برای مازاد بودجه استرالیا یک دستاورد خارق العاده است.

  آنتونی آلبانیز نخست وزیر این موضوع را بعنوان یک دستاورد خارق العاده ستود؛ چرا که به ادعای او دولت پیشین کسری بودجه 78 میلیارد دلاری را پیش بینی کرده بود. 

  نخست وزیر گفت: ما در مسیر نیل به نخستین مازاد بودجه استرالیا در 15 سال گذشته هستیم. وی افزود برخلاف پیش‌بینی کسری 78 میلیارد دلاری در سال گذشته به مازادی بیشتر از 4.2 میلیارد دلاری که ماه گذشته پیش‌بینی کرده بودیم دست یافتیم، و این یک دستاورد خارق‌العاده در برابر 1 تریلیون دلار بدهی به ارث رسیده از دولت گذشته است.

  وزیر دارایی دولت فدرال گفت که این موضوع به کاهش فشار بر تورم کمک می‌کند و افزود: این دستاورد به ما کمک می‌کند تا بخشی از چالش تورم را در اقتصاد خود از بین ببریم، مدیریت و عملکرد مالی خود را بازسازی کنیم و آشفتگی‌هایی را که دولت ائتلافی برای ما به ارمغان گذاشت برطرف کنیم.

  با این حال یک اقتصاد دان ارشد معتقد است که بخشی از دلیل وضعیت اخیر این است که قیمت کالاها افزایش یافته است و لذا شرایط تورمی تا حدودی پول را به صندوق دولت سرازیر می‌کند. در عین حال این اقتصاددان مدعی شد: بودجه همچنان با فشارهای بلندمدت ساختاری و در برابر طرح ملی بیمه، مراقبت از سالمندان، سلامت و هزینه‌های دفاعی کشور مواجه و مورد تهدید است.

  مقالات مرتبط را دنبال کنید

  دلار استرالیا-01 زندگی در استرالیامقالات آموزشی

  شش واقعیت به یاد ماندنی درباره واحد رسمی پول استرالیا

  شش واقعیت به یاد ماندنی درباره واحد رسمی پول استرالیا عناوین این مقاله Add a header to begin generating the table of contents تاریخچه پول استرالیا  استرالیا یکی از چندین کشور در جهان است که از دلار به عنوان واحد ...
  مقاله را تا انتها بخوانید
  حواله سفید دلار استرالیا چیست؟ اخبار ارزی و اقتصادیمهاجرت به استرالیا

  حواله سفید دلار استرالیا چیست و چه شرایطی دارد ؟

  حواله سفید دلار استرالیا چیست؟ در یک تعریف خیلی کوتاه، زمانی که منبع ورود دلار استرالیا به یک حساب مشخص باشد، حواله سفید و قانونی خواهد بود. تمامی حواله‌های دلار استرالیا که دارای فاکتور رسمی از یک صرافی مجاز و ...
  مقاله را تا انتها بخوانید
  عناوین این مقاله
   Add a header to begin generating the table of contents
   پیمایش به بالا