افزایش هزینه تمدید پاسپورت استرالیایی به نزدیک ۴۰۰ دلار

عناوین این مقاله
  Add a header to begin generating the table of contents
  پاسپورت استرالیا

  هزینه تمدید پاسپورت‌های استرالیایی به نزدیک ۴۰۰ دلار افزایش خواهد یافت. پاسپورت استرالیایی در حال حاضر از گران‌ترین پاسپورت‌های جهان است، اما از سال آینده هزینه آن حتی بیشتر خواهد شد. دولت فدرال قرار است دو افزایش قیمت را اعمال کند.

  افزایش اول قیمت در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۲۴ اعمال می‌شود، به دلیل افزایش معمولی هزینه‌های هر سال و افزایش دوم در تاریخ ۱ ژوئیه بوده و حدود ۱۵ درصد یا تقریباً ۵۰ دلار افزایش قیمت را برای پاسپورت‌ها اعمال می‌کند. پاسپورت ۱۰ ساله در حال حاضر ۳۲۵ دلار استرالیا هزینه دارد – به علاوه ۲۳۷ دلار اگر نیاز به پردازش فوری باشد – با افزایش قیمت‌ها هزینه به نزدیکی ۴۰۰ دلار می‌رسید.

   توضیحات وزارت امور خارجه و تجارت

  یک سخنگوی وزارت امور خارجه و تجارت (DFAT) اعلام کرد که هزینه جدید یک پاسپورت عادی بزرگسال استرالیایی طی دوره اعتبار کامل ۱۰ ساله‌اش همچنان کمتر از ۴۰ دلار در سال خواهد بود، اما این افزایش قیمت می‌تواند اطمینان حاکمیت استرالیا را از اینکه به روز با تهدیدات رو به رشد و پیچیده‌تر امنیت شناسایی مانع می‌شود، تضمین کند.

  این سخنگو افزود: افزایش هزینه‌های پاسپورت به پیش‌نیازهای اولویتی در داخل وزارت امور خارجه و تجارت، شامل تلاش‌های دولت برای مدرن‌سازی سیستم‌ها و خدمات پاسپورت استرالیا، کمک می‌کند.

  سخنگوی DFAT افزود: پاسپورت استرالیایی به عنوان یک پاسپورت با کیفیت بالا بین‌المللی شناخته شده است. این پاسپورت دارای سطح بالایی از پیشرفت فناورانه است که با تدابیر سختگیرانه‌ای علیه تقلب، امنیت آن را تضمین می‌کند. این یکی از دلایل اصلی است که دارندگان پاسپورت استرالیایی در حال حاضر دسترسی بدون ویزا به بیش از ۱۰۰ کشور را دارند. افزوده شده است که افزایش یک‌باره هزینه در تاریخ ۱ ژوئیه برنامه‌ریزی شده است تا در سه سال بعدی ۳۴۹ میلیون دلار جمع‌آوری کند.

  پاسپورت نسل بعدی سری R استرالیایی، که DFAT ادعا می‌کند پیچیده‌ترین نسخه تا به حال است، از سپتامبر ۲۰۲۲ به صورت مرحله‌ای عرضه شده است. پاسپورت سری R سری قبلی P را که از سال ۲۰۱۴ صادر شده بود، جایگزین می‌کند و دارای مولفه‌های امنیتی به‌روز شده‌ای است که طراحی شده‌اند تا از جعل و سرقت هویت جلوگیری کنند.

  زمان پردازش پاسپورت‌های استرالیایی

  در حال حاضر زمان پردازش پاسپورت‌های استرالیایی حداقل شش هفته می‌باشد که در وب‌سایت دفتر پاسپورت استرالیا لیست شده است. پس از اعلام تاریخ بازگشایی مرزهای بین‌المللی در نوامبر ۲۰۲۱، زمان‌های پردازش افزایش یافته است و انتظار متوسط برای دریافت پاسپورت از سه تا شش هفته افزایش یافته است، که این مقدار از سه هفته قبلی دو برابر شده است.

  مقایسه پاسپورت‌های قدرتمند در جهان

  خبر افزایش هزینه پاسپورت در پی صعود پاسپورت استرالیا به جایگاه ششم در رده‌بندی جهانی فهرست پاسپورت هنلی و دسترسی بدون ویزا به ۱۸۸ کشور منتشر شده است، که در مقایسه با ۱۸۶ مقصد در سپتامبر، بهبود یافته است. اما با این حال، پاسپورت‌های قدرتمندتری در جهان به طور چشم‌گیری ارزان‌تر از پاسپورت استرالیا هستند.

  برای مثال، هزینه پاسپورت قدرتمند‌ترین کشور جهان، سنگاپور، فقط ۷۸ دلار است. همچنین، شهروندان اسپانیا که دارندگان سومین پاسپورت قدرتمند جهان هستند، تنها ۴۹ دلار باید پرداخت کنند. گران‌ترین پاسپورت در میان ۱۰ پاسپورت قدرتمند جهان، پاسپورت ژاپن با هزینه ۱۶۸ دلار است.

  مقایسه پاسپورت‌های قدرتمندترین در جهان به این صورت است:

  1. سنگاپور: دسترسی به ۱۹۳ کشور (رتبه ۱) – ۷۸ دلار
  2. ژاپن: دسترسی به ۱۹۲ کشور (رتبه ۲) – ۱۶۸ دلار
  3. فنلاند: دسترسی به ۱۹۱ کشور (رتبه ۳) – ۸۲ دلار
  4. فرانسه: دسترسی به ۱۹۱ کشور (رتبه ۳) – ۱۴۰ دلار
  5. آلمان: دسترسی به ۱۹۱ کشور (رتبه ۳) – ۹۸ دلار
  6. ایتالیا: دسترسی به ۱۹۱ کشور (رتبه ۳) – ۱۹۰ دلار
  7. کره جنوبی: دسترسی به ۱۹۱ کشور (رتبه ۳) – ۵۸ دلار
  8. اسپانیا: دسترسی به ۱۹۱ کشور (رتبه ۳) – ۴۹ دلار
  9. سوئد: دسترسی به ۱۹۱ کشور (رتبه ۳) – ۵۸ دلار
  10. اتریش: دسترسی به ۱۹۰ کشور (رتبه ۴) – ۱۲۴ دلار
  11. استرالیا: دسترسی به ۱۸۸ کشور (رتبه ۶) – ۳۲۵ دلار

  هزینه‌ها بر اساس دوره اعتبار ۱۰ ساله محاسبه شده است.

  امید واریم که از این مطلب لذت برده باشید.

  صرافی جوادی ایکس

  مقالات مرتبط را دنبال کنید

  شناسه-استرالیا زندگی در استرالیا

  استرالیایی ها به زودی شناسه ملی دیجیتال دریافت می‌کنند.

  دولت استرالیا تاریخ راه‌اندازی آزمایشی برای شناسه دیجیتال ملی خود را مشخص کرده است و آن را در تاریخ ۱ ژوئیه ۲۰۲۴ تعیین کرده. با این حال، تاریخ دقیق اجرای آن وابسته به زمان تصویب قانون مربوطه است که قرار ...
  مقاله را تا انتها بخوانید
  اجاره خانه در استرایا زندگی در استرالیا

  افزایش نرخ اجاره بها در استرالیا به بالاترین حد خود در یک دهه گذشته

  میانگین ارزش هفتگی اجاره خانه در استرالیا به بالاترین میزان خود، یعنی ۶۲۷ دلار در هفته، رسیده است و با اختلاف‌هایی از ۷۷۰ دلار در سیدنی تا ۵۴۷ دلار در هوبارت روبرو شده است.
  مقاله را تا انتها بخوانید
  عناوین این مقاله
   Add a header to begin generating the table of contents
   پیمایش به بالا